Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

13.07.2020 - Gogolice - pożar poszycia leśnego
W poniedziałek, 13 lipca o godz. 15.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnej Punktu Alarmowo Dyspozycyjnego Lasów Państwowych, która informowała o pożarze lasu w miejscowości Gogolice gm. Wronki.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Chojno, OSP Amica, OSP Wronki, OSP Rzecin oraz Policja.
Ze względu na to, że pożar miał miejsce na granicy powiatów dyżurna SKKP w Czarnkowie do zdarzenia zadysponowała  zastępy OSP Miały oraz OSP Pęckowo.
Dodatkowo poderwane zostały dwa samoloty Dromader, które stanowiły wsparcie dla walczących z ogniem strażaków.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar poszycia leśnego w oddziale 288. Na miejscu byli już przedstawiciele nadleśnictwa Wronki.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu ośmiu prądów gaśniczych w natarciu na palące się poszycie leśne, dostarczaniu wody do pożaru oraz wykonaniu pasów ochronnych wspólnie z pracownikami Służby Leśnej.
Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany woda oraz oborany przez pracowników Służby Leśnej.
Spaleniu uległo poszycie leśne na powierzchni 0,75 hektara oraz opaleniu uległy drzewa.
W działaniach gaśniczych brało udział 11 zastępów (51 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Służba Leśna.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia:  OSP Pęckowo, OSP MiałyGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa