Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

13.07.2020 - Rzecin - pożar poszycia leśnego
W poniedziałek, 13 lipca o godz. 16.33 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnej Punktu Alarmowo Dyspozycyjnego Lasów Państwowych, która informowała o pożarze lasu w miejscowości Rzecin gm. Wronki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Jasionna, OSP Kłodzisko, OSP Ostroróg oraz OSP Piotrowo.
Ze względu na to, że pożar miał miejsce na granicy powiatów dyżurna SKKP w Czarnkowie do zdarzenia zadysponowała zastępy OSP Rosko oraz OSP Krucz.
Dodatkowo poderwane zostały dwa samoloty Dromader, które stanowiły wsparcie dla walczących z ogniem strażaków.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar poszycia leśnego w oddziale 315. Na miejscu byli już przedstawiciele nadleśnictwa Wronki.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się poszycie leśne oraz dogaszeniu pogorzeliska.
Spaleniu uległo poszycie leśne na powierzchni 5 arów oraz opaleniu uległy drzewa.
W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów (42 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Służba Leśna.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia:  OSP Krucz, OSP RoskoGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa