Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

15.07.2020 - Bytyń - samochód uderzył w drzewo, trzy osoby poszkodowane
W środę, 15 lipca o godz. 10.37 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym oraz dwóch osobach poszkodowanych na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Bytyń gm. Kaźmierz.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Podrzewie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Dodatkowo do zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód dostawczy, który uderzył w drzewo.
Dwie osoby poszkodowane znajdowały się uwięzione wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu pod opieką świadka zdarzenia - funkcjonariusza JRG Szamotuły.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych, wydobyciu osób z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym wspólnie z ratownikami PRM, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu, natomiast dwie pozostałe osoby zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na DK 92 został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo - Policja zorganizowała objazdy.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, śmigłowiec LPR oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa