Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

16.07.2020 - Młodasko - wypadek drogowy, jedna osoba poszkodowana
W czwartek, 16 lipca o godz. 6.05 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Młodasko gm. Kaźmierz.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Bytyń, OSP Podrzewie, OSP Tarnowo Podgórne, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w tył naczepy pojazdu ciężarowego. Kierujący samochodem osobowym znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący autem ciężarowym znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą narzędzi hydraulicznych, wydobyciu osoby z pojazdu, pomocy w transporcie do karetki ZRM, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
Na czas prowadzonych działań ruch na DK 92 został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo - Policja zorganizowała objazdy.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa