Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.07.2020 - Sędziny - Tragedia na drodze! Nie żyje mężczyzna
W sobotę, 18 lipca o godz. 20.50 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 306 Duszniki - Buk w miejscowości Sędziny gm. Duszniki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy VW Tiguan, który po uderzeniu w drzewo znajdował się na pobliskim polu. Kierujący wypadł z samochodu i znajdował się nieprzytomny ok. 20m od pojazdu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej wspólnie z ratownikami ZRM (prowadzenie resuscytacja krążeniowo-oddechowej), oświetleniu terenu działań, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Niestety będący na miejscu zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego po długotrwałej resuscytacja krążeniowo-oddechowej stwierdził zgon mężczyzny.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Prokurator oraz Pomoc Drogowa.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa