Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

27.07.2020 - Biezdrowo - pożar stodoły
W poniedziałek, 27 lipca o godz. 16.35 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze stodoły w miejscowości Biezdrowo gm. Wronki.
Oprócz czterech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kłodzisko, OSP Wronki, OSP Ostroróg, OSP Lubowo, OSP Ćmachowo oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali drewnianą stodołę, która cała była objęta ogniem. W pobliżu znajdowały się budynki gospodarcze.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palącą się stodołę, podaniu trzech prądów gaśniczych w obronie na pobliskie budynki gospodarcze oraz dogaszeniu pogorzeliska.
Spaleniu uległa drewniana stodoła oraz siano. Straty wyniosły 10 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 800 tys.
W działaniach gaśniczych brało udział 10 zastępów (43 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia:  st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa