Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

14.09.2013 - Wypadek drogowy - Kąsinowo.
W sobotę 14 września o godz. 15.32 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kąsinowo na trasie Szamotuły - Poznań.
Dyżurny SKKP w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBA - Rt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, Pogotowie Ratunkowe oraz powiadomił Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali dwa samochody osobowe marki (Rover, Fiat Punto), które znajdowały się w przydrożnym rowie.
Osoby poszkodowane opóściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu pojazdów oraz dwie osoby znajdowały się pod opieką ZRM.
Działania zastepów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zakręceniu zaworu butli gazowej, sorpcji plamy oleju oraz posprzątaniu drogi.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na trasie Szamotuły - Poznan odbywał się wahadłowo.
W działaniach brało udział 7 strażaków Państwowej  Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku ustala Policja.

Tekst: st. str. Łukasz Kawka
Foto: mł. asp. Michał Klimek

 Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza