Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.09.2013 - Wypadek drogowy - Kąsinowo




W poniedziałek 30 września br. o godz. 08.46 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym w miejscowości Kąsinowo na trasie Szamotuły - Poznań.
Dyżurny SKKP w Szamotułach do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali samochód ciężarowy marki Volvo , które znajdował się w przydrożnym rowie oraz samochód osobowy marki Porsche Cayenne, który znajdował się w przeciwległym rowie.
Kierowca samochodu cięzarowego opuścił pojazd przed przybyciem zstępów SP i znajdował się w pobliżu, natomiast osoba poszkodowana samochodu osobowego znajdowała się w pojeździe.
Działania zastepów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, przepompowaniu oleju napędowego do podstawionych przez właściciela pojemników, sorpcji plamy oleju oraz posprzątaniu drogi.
Jedną osobę poszkodowaną ZRM przetransportował do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na trasie Szamotuły - Poznan został wstrzymany, a Policja wyznaczyła objazd.
W działaniach trwających 5 godz. 30 min brało udział 8 strażaków Państwowej  Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku ustala Policja.

Tekst: st. str. Łukasz Kawka
Foto: PSP Szamotuły



Galeria





jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza