Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.10.2013 - Wypadek drogowy - Gaj Wielki.
W piątek 04 października br. o godz. 20.42 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym w miejscowości Gaj Wielki na trasie K92 Pniewy - Poznań.
Dyżurny SKKP w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Duszniki, jeden zastęp OSP Kaźmierz oraz jeden zastęp OSP Podrzewie.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali samochód osobowy marki Citroen C2, który uderzył w dzika, samochód osobowy marki Opel Insigna znajdujący się kilka metrów dalej od zdarzenia, samochód ciężarowy Renault Premium, który znajdował się w przydrożnym rowie oraz drugi samochód ciężarowy marki DAF znajdujący się na pasie drogi.
Kierująca samochodem marki Citroen C2 oraz dziecko znajdowało się uwięzione w pojeździe, a kierowcy samochodów ciężarowych opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastepów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, oświetleniu terenu działań, wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do osób poszkodowanych, wydobyciu i przekazaniu osób bedącemu na miejscu zdarzenia ZRM, pomocy Policji kierować ruchem drogowym, sorpcji plamy oleju oraz posprzątaniu drogi.
Dwie osoby poszkodowane (w tym roczne dziecko) zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na trasie Pniewy - Poznan został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach trwających 6 godz. 40 min brało udział 27 strażaków Państwowej  Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku ustala Policja.

Tekst: st.str. Łukasz Kawka
Foto: mł. asp. Michał KlimekGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza