Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

14.10.2013 - Wypadek trzech samochodów ciężarowych - Brodziszewo.
W poniedziałek 14 października br. o godz. 11.26 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym trzech samochodów ciężarowych w miejscowości Brodziszewo na trasie Szamotuły - Pniewy.
Dyżurny SKKP w Szamotułach do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Brodziszewo, Pogotowie Ratunkowe oraz powiadomił Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali trzy samochody cieżarowe, dwa zderzyły się ze sobą, natomiast jeden pojazd ciężarowy chcąc uniknąć zderzenia zjechał do rowu i uderzył w drzewo.
Jedna osoba poszkodowana znajdowała się uwięziona wewnątrz pojazdu, a pozostałe osoby opuściły pojazdy przed przybyciem Straży i znajdowały się w pobliżu.
Działania zastepów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do poszkodowanego, wydobyciu kierowcy i przekazaniu będącemu na miejscu ZRM, sorpcji plamy oleju oraz posprzątaniu drogi.
Dwie osoby poszkodowane Pogotowie Ratunkowe przewiozło do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana, a Policja wyznaczyła objazdy.
W działaniach trwających 4 godz. brało udział 12 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej
Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku ustala Policja.

Tekst: st.str. Łukasz Kawka
Foto: PSP SzamotułyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza