Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

05.11.2013 - Tragiczny wypadek drogowy w Ludwikowie.
We wtorek 05 listopada br. o godz. 07.59 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnej Pogotowia Ratunkowego o wypadku drogowym w miejscowości Ludwikowo na trasie Szamotuły - Oborniki.
Dyżurny SK KP PSP w Szamotułach do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policję.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali samochód ciężarowy marki MAN, który znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast przyczepa znajdowała się na środku drogi, drugi pojazd marki Hyundai znajdował się na pobliskim polu kilka metrów od drogi,osoba poszkodowana znajdowała się poza pojazdem.
Na miejscu zderzenia był już Zespół Ratownictwa Medycznego,gdzie lekarz po przebadaniu stwierdził zgon kierowcy samochodu osobowego, natomiast kierowca samochodu ciężarowego został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
Działania zastepów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, sorpcji plamy oleju oraz posprzątaniu drogi.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga wojewódzka 187 była zablokowana.
W działaniach trwających 3 godz. brało udział 8 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe, Prokurator oraz Policja.
Przyczyny tragicznego wypadku ustala Policja.

Tekst: st. str. Łukasz Kawka
Foto: Szamotuły NaszeMiasto.plGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza