Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

06.11.2013 - Szamotułu - pożar budynku.
W środę 06 listopada o godz. 08.37 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od właściciela o pożarze budynku mieszkalno - usługowego w Szamotułach mieszczącego się na ul. Dworcowej.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastęp (GBARt, SH) z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali zadymiony korytarz oraz klatkę schodową. Po otwarciu drzwi pomieszczenia z którego wydobywał się dym zlokalizowano pożar obejmujący biurko,sprzęt komputerowy oraz fotel.
Działania zastepów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się materiały, przewietrzeniu pomieszczen budynku oraz sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej pomieszczeń czy nie wystepują inne źródła pożaru.
W działaniach brało udział 7 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja.
Prawdobodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, spaleniu uległ sprzęt biurowy,straty wyniosły 10 tys, natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.

Tekst: st. str. Łukasz Kawka
Foto: st. sekc. Roman Gronowski

 

 Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza