Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.11.2013 - Wypadek drogowy - Pęckowo
W piątek 22 listopada  o godz. 14.42 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnej Pogotowia Ratunkowego o wypadku drogowym w miejscowości Pęckowo gm. Obrzycko.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował trzy zastępy (2 x GBARt, SLRr) z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Obrzycko oraz powiadomił Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali dwa samochody, które zderzyły się ze sobą, pojazd marki VW Crafter znajdował się przewrócony na prawym boku, osoby poszkodowane znajdowały się w pobliżu swoich pojazdów.
Działania zastepów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zakręceniu zaworu butli z gazem, kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i posprzątaniu drogi.
Pięć osób poszkodowanych zostało przewiezionych do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach trwających 3 godz. 40 min brało udział 14 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczek Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: st. str. Łukasz Kawka

Foto: szamo.info.plGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza