Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.01.2014 - Pniewy - kolizja na obwodnicy.
We wtorek 07 stycznia o godz. 09.39 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o kolizji drogowej na obwodnicy miejscowości Pniewy .
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Pniewy.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali samochód Renault Master, który po uderzeniu w barierkę ochronną stoczył się z nasypu drogi i leżał na prawym boku. Osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały sie w pobliżu pojazdu.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz wyciągnięciu z pojazdu i zabezpieczeniu dwóch butli (propan - butan, gaz techniczny).
Trzy osoby poszkodowane zostały przewiezione na obserwację do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach trwających 2 godz. 10 min. brało udział 10 strażaków z Panstwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej  Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja .
Przyczyny wypadku ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP PniewyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza