Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.01.2014 - Wypadek drogowy - Wierzchocin.
W sobotę 18 stycznia br. o godz. 13.06 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym w miejscowości Wierzchocin gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz dwa zastępy OSP Ostroróg.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Kia Venga, Seat Cordoba), które znajdowały się w rowie.
Kierujący oraz pasażerowie w momencie przybycia zastępów SP znajdowali się w pobliżu swoich pojazdów.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi, udzieleniu pomocy w załadowaniu pojazdów na lawetę Pomocy Drogowej oraz sorpcji plamy oleju i posprzątaniu drogi.
W działaniach brało udział 13 strażaków z Panstwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja .
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP OstrorógGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza