Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

21.01.2014 - Mrowino - wypadek drogowy.
We wtorek 21 stycznia o godz. 07.50 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Szamotuły - Poznań w miejscowości Pamiątkowo, natomiast dyżurny MSK Poznań odebrał zgłoszenie o podobnym wypadku lecz w miejscowości Mrowino.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, Pogotowie Ratunkowe oraz powiadomił Policję, natomiast dyżurny MSK Poznań zadysponował zastępy z JRG 5 Poznań, jeden zastęp OSP Mrowino oraz jeden zastęp OSP Rokietnica..
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali dwa samochody osobowe, jeden z pojazdów znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi pojazd znajdował się na środku drogi.
Kierujący oraz pasażerowie w momencie przybycia zastępów SP znajdowali się w pobliżu swoich pojazdów.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji plamy oleju i posprzątaniu drogi.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach brało udział 23 strażaków z Panstwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: mł. asp. Michał KlimekGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza