Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

29.01.2014 - Wypadek w Bytyniu.
W dniu 29 stycznia o godzinie 11.22 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Szamotułach odebrał zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów dostawczych pomiędzy Sękowem a Bytyniem.  Zadysponowano 3 zastępy z JRG Szamotuły oraz OSP Kaźmierz i OSP Pniewy. Powiadomiono Policję i Pogotowie.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek SP zastano samochody Mercedes i Citroen po zderzeniu, kierowcy znajdowali się wewnątrz pojazdów – jeden przytomny, u drugiego lekarz stwierdził zgon.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ,wykonaniu dostępu do kierowców przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wydobyciu ich z pojazdów, rozłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji plamy oleju i posprzątaniu jezdni, udzieleniu pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki Pogotowia Ratunkowego (następnie do śmigłowca LPR), kierowaniu ruchem drogowym do czasu przybycia Policji.
W działaniach trwających 3,5 godziny udział brało 19 ratowników PSP i OSP.

Tekst i foto: kpt. Przemysław ChojanGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza