Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

29.01.2014 - Gaj Wielki - wypadek drogowy.
W środę 29 stycznia o godz. 15.05 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnej Pogotowia Ratunkowego o wypadku drogowym na trasie Pniewy - Poznań w miejscowości Gaj Wielki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Kaźmierz, jeden zastęp OSP Tarnowo Podgórne oraz powiadomił Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali samochód osobowy marki Citroen Xsara, który znajdował się po dachowaniu w przydrożnym rowie, osoby poszkodowane znajdowały się na zewnątrz w pobliżu pojazdu.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe oraz pomocy ZRM w transporcie poszkodowanych do karetki Pogotowia Ratunkowego.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze DK 92 odbywał się wahadłowo.
Dwie osoby poszkodowane (w tym 12 letnie dziecko) zostały przewiezione do Szpitala.
W działaniach brało udział 14 strażaków z Panstwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej,
Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP KaźmierzGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza