Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.06.2014 - Dachowanie samochodu - Zamorze.
W niedzielę 8 czerwca br. o godz. 00.51 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Zamorze gm. Pniewy
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Pniewy oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki Fiat Siena, który dachował i znajdował się na pobliskim polu.
Osoba poszkodowana opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, postawieniu pojazdu na koła oraz odłączeniu akumulatora.
Jedną osobę poszkodowaną ZRM przetransportował do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP PniewyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza