Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

11.06.2014 - Wronki - uszkodzony namiot na oś. Zamość.
W środę 11 czerwca br. o godz. 21.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o uszkodzonym namiocie na boisku sportowym we Wronkach na osiedlu Zamość, który znajdował się na ogrodzeniu boiska.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia niezwłocznie zadysponował trzy zastępy (2 x GBARt, SH18) z OSP Wronki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali uszkodzony namiot w wyniku silnego wiatru, który częściowo znajdował się na ogrodzeniu boiska na wysokości ok. 4m i częściowo na latarni miejskiej. Namiot stwarzał zagrożenie dla przejeżdżających drogą samochodów oraz na pobliskie budynki mieszkalne.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, kierowaniu ruchem drogowym, zdjęciu uszkodzonego namiotu oraz pomocy w rozebraniu, zwinięciu i przekazaniu namiotu zarządcy boiska.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch został wstrzymany na ul. Topolowej i Łąkowej.
W działaniach brały udział 3 zastępy (15 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: wronczanie.plGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza