Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

17.06.2014 - Wypadek drogowy - Nowa Wieś gm. Wronki.
We wtorek 17 czerwca o godz. 18.58 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowa Wieś gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Ford Fiesta, Opel Omega), które zderzyły się ze sobą. Pojazd Ford Fiesta znajdował się na środku drogi, natomiast samochód Opel Omega uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji i znajdował się w rowie.
Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się pod opieką ZRM.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, ugaszeniu komory silnika za pomocą gaśnicy proszkowej oraz sorpcji plamy oleju i posprzątaniu drogi.
Trzy osoby poszkodowane (w tym jedno dziecko) zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: mł. asp. Michał KlimekGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza