Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.06.2014 - Wypadek drogowy - Kąsinowo.
W poniedziałek 30 czerwca o godz. 06.02 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnej Pogotowia Ratunkowego o wypadku drogowym w miejscowości Kąsinowo na trasie Szamotuły - Poznań.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki VW Polo, który po dachowaniu i postawieniu na koła przez osoby postronne znajdował się na poboczu drogi.
Osoba poszkodowana opuściła pojazd przed przybyciem zastępów SP i znajdowała się pod opieką lekarza z Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi.
Podczas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach brały udział 2 zastępy (7 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza