Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.06.2014 - Szamotuły - kolizja drogowa.
W poniedziałek 30 czerwca o godz. 20.14 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnego Policji o kolizji drogowej czterech samochodów osobowych w miejscowości Szamotuły na ul. Zamkowej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali cztery samochody osobowe (Seat Leon, Reanault Scenic, Skoda Fabia, Skoda Octavia ) uczestniczące w kolizji, znajdujące się na jezdni.
Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowała się pod opieką lekarza z Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, pomocy w załadunku uszkodzonych pojazdów na lawetę Pomocy Drogowej, sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi.
W działaniach brał udział 1 zastęp z Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny kolizji drogowej ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza