Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.07.2014 - Lubocześnica - pożar zboża na pniu.
W piątek 4 lipca br. o godz. 17.11 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Lubocześnica.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy (GCBA, GBARt) z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy, jeden zastęp OSP Lubocześnica, Turowo, Nojewo, Zajączkowo natomiast Dużurny SK PSP Międzychód zadysponował jeden zastęp GCBA z JRG Międzychód oraz dwa zastępy OSP Chrzypsko Wielkie.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali pożar zboża na pniu na powierzchni ok. 1,5 hektara oraz palący się kombajn, który znajdował się w palącym się zbożu.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się zboże i kombajn oraz podaniu dwóch prądów wody w obronie zboża, które znajdowało się w bliskiej odległości od pożaru.
Spaleniu uległo zboże na powierzchni 1,5 hektara oraz kombajn Bizon. Straty wyniosły 20 tys.
W działaniach trwających 1 godz. 45 min. brało udział 11 zastępów (58 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza