Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

11.07.2014 - Wypadek drogowy - Dęborzyce.
W piatek 11 lipca br. o godz. 11.22 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Dęborzyce gm. Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Pniewy oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Policję.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki Seat Toledo, który po dachowaniu znajdował się w rowie.
Osoby poszkodowane opuściły pojazd przed przybyciem zastępów SP i znajdowała się pod opieką lekarza z Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi.
Jedną osobę poszkodowaną ZRM przetransportował do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach trwających 1 godz. 13 min. brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP PniewyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza