Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

17.07.2014 - Klempicz - pożar balotów.
W czwartek 17 lipca Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od Dyżurny SK w Czarnkowie o pożarze naczepy z balotami siana na drodze wojewódzkiej nr 182 między miejscowościami Sokołowo - Klempicz gm.Lubasz.
Dyżurny SK w Szamotułach do zdarzenia zadysponował zastępy OSP Piotrowo i OSP Obrzycko, natomiast dyżurny SK w Czarnkowie zadysponował dwa zastępy z JRG PSP w Czarnkowie, dwa zastępy OSP Lubasz oraz OSP Sokołowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu SP stwierdzono, że objęta jest pożarem naczepa z balotami słomy, a część palących się balotów znajduje się w przyległym do lasu rowie.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w obronie kompleksu leśnego znajdującego się w bliskiej odległości od palących się balotów, następnie podaniu dwóch prądów gaśniczych piany na palące się baloty siana oraz ściółkę w lesie, aby nie dopuść do rozprzestrzenienia się pożaru.
Spaleniu uległy 44 baloty siana, część naczepy, nadpaleniu uległ drzewostan klasy IV oraz ściółka w lesie.
W działaniach trwających prawie 10 godz. brało udział 30 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: JRG CzarnkówGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza