Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.07.2014 - Wypadek drogowy - Grzebienisko.
W piątek 18 lipca br. o godz. 22.10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnej Pogotowia Ratunkowego o wypadku drogowym w miejscowości Grzebienisko gm. Duszniki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Kaźmierz, jeden zastęp OSP Duszniki oraz jeden zastęp OSP Podrzewie.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki Opel Astra, który uderzył w drzewo i znajdował się w rowie.
Cztery osoby poszkodowane opuściły pojazd przed przybyciem Straży Pożarnej i znajdowały się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w transporcie osób poszkodowanych do karetek Pogotowia Ratunkowego, oświetleniu terenu działań oraz odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.
Cztery osoby poszkodowane (w tym troje dzieci) zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach trwających 2 godz. 30 min. brało udział 6 zastępów (29 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP KaźmierzGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza