Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.07.2014 - Konin Huby - pożar ściernicka i zboża.
We wtorek 22 lipca o godz. 13.40 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze ścierniska i zboża na pniu w miejscowości Konin Huby.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GCBA z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastpy OSP Pniewy, jeden zastęp OSP Podrzewie, OSP Otorowo oraz OSP Nojewo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali palące się ściernisko i zboże na pniu na powierzchni ok. 4 hektarów.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się ściernisko oraz zboże. Trzech właścicieli oborało pole we własnym zakresie. Uratowano zboże na pow. ok. 16 hektarów
W działaniach trwających blisko 2 godz. brało udział 6 zastępów (35 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza