Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

24.07.2014 - Dachowanie samochodu - Piła gm. Wronki.
W czwartek 24 lipca br. o godz. 18.13 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego z lawetą w miejscowości Piła gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki, dwa zastępy OSP Piotrowo oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Policeje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki Hyundai z lawetą samochodową z samochodem BMW, która dachowała.
Działania zastępów SP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji plamy oleju z jezdni.
Na czas działań, ruch na drodze wojewódzkiej nr 182 był wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach brało udział 6 zastępów (31 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP WronkiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza