Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

28.07.2014 - Dzuszniki - samochód osobowy uderzył w drzewo.
W poniedziałek 28 lipca br. o godz. 00.02 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Duszniki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Duszniki oraz jeden zastęp OSP Podrzewie.
Po dojeździe pierwszego zastępu SP na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód osobowy marki Mitsubishi Colt, który uderzył w przydrożne drzewo, następnie znajdował się na środku drogi.
Osoba poszkodowana opuściła pojazd przed przybyciem zastępu SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań ratowniczych, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, udzieleniu wsparcia psychicznego oraz założeniu kołnierza ortopedycznego osobie poszkodowanej, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu na pobliski parking oraz sorpcji plamy oleju i płynów po kolizyjnych.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze DW 306 był zablokowany w obydwu kierunkach, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza