Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

06.08.2014 - Wypadek drogowy - Pęckowo.
W środę 06 sierpnia o godz. 06.00 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od dyżurnej Pogotowia Ratunkowego o wypadku drogowym w miejscowości Pęckowo.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Obrzycko.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa samochody Opel Vectra, Citroen Jumper, które zderzyły się ze sobą.
Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowały się pod opieką ZRM.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetek ZRM, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji plamy oleju.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach brały udział 3 zastępy (11 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka

Foto: sekc. Rafał RoszykGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza