Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

09.08.2014 - Pamiątkowo - wypadek drogowy.
W sobotę 09 sierpnia br. o godz. 19.35 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pamiątkowo na trasie Szamotuły - Poznań.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa uszkodzone samochody znajdujace się na obydwu pasach ruchu, natomiast trzeci pojazd znajdował się na sąsiadującej z drogą posesji.
Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowały się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, oświetleniu terenu akcji,pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji płynów po kolizyjnych.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach brały udział 2 zastępy (7 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka

Foto: st. sekc. Roman GronowskiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza