Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

14.08.2014 - Koszanowo - pożar stogu.
W czwartek 14 sierpnia o godz. 00.43 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze stogu słomy w miejscowości Koszanowo gm. Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy, jeden zastęp OSP Lubocześnica oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa stogi słomy. Jeden stóg częściowo był objęty ogniem.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych wody - jednego w natarciu na palący się stóg i drugiego w obronie na sąsiedni stóg, oświetleniu terenu akcji gaśniczej oraz ugaszeniu pożaru.
W działaniach brały udział 4 zastępy (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza