Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.08.2014 - Lubosina - pożar stogu słomy.
W piątek 22 sierpnia o godz. 02.55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze stogu słomy w miejscowości Lubosina gm. Pniewy.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował dwa zastępy (GCBA, GBARt) z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy, jeden zastęp OSP Podrzewie, OSP Kożle, OSP Otorowo oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali cały stóg z balotów słomy objęty ogniem oraz znajdujące się w bliskiej odległości dwa stogi słomy.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych wody - jednego w natarciu na palący się stóg i dwóch w obronie na sąsiednie stogi, oświetleniu terenu akcji gaśniczej oraz dozorowaniu bezpiecznego wypalania się stogu.
Spaleniu uległo ok. 600 balotów słomy. Straty wyniosły 30 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 50 tys.
Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie - ustala Policja.
W działaniach brało udział 9 zastępów (45 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP PniewyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza