Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.08.2014 - Chlewiska - wyczuwalny zapach siarkowodoru.
W sobotę 30 sierpnia o godz. 08.50 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie od pracownika Stacji Sanitarnej w Szamotułach o prawdopodobnym wycieku siarkowodoru w miejscowości Chlewiska gm. Kaźmierz.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia niezwłocznie zadysponował trzy zastępy (GBARt x 2, SLRr z przyczepą dekontaminacyjną ) z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Kaźmierz, jeden zastęp OSP Chlewiska oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Policje.
Dyżurny SK w Szamotułach za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego w Poznaiu zadysponował dwa samochody Ratownictwa Chemicznego z JRG - 6 Poznań.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej ratownicy zastali wyczuwalny zapach siarkowodoru.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy użyciu mierników wielogazowych rozpoczęli pomiary wokół wiertni.
Na niejsce zdarzenia przybyła grupa Ratownictwa Chemicznego z JRG - 6, która również dokonał pomiarów w miejscowościach przyległych do wiertni oraz wokół wiertni - nie stwierdzono obecności wycieku.
W działaniach trwających 3 godz. brało udział 7 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej,Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe  oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP KaźmierzGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza