Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

01.11.2014 - Wypadek drogowy - Chełmno.
W sobotę 01 listopada o godz. 06.55 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Chełmno na trasie Pniewy - Poznań.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach niezwłocznie do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Podrzewie, dwa zastępy OSP Pniewy oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki Ford Mondeo z przyczepką, który uderzył w przydrożne drzewo.
Osoba poszkodowana znajdowała się uwięziona w pojeździe.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznych, wydobyciu poszkodowanego z pojazdu oraz przekazaniu pod opiekę ZRM, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze K92 był zablokowany, następnie odbywał się wahadłowo.
Poszkodowany kierowca został przewieziony przez ZRM do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach trwających 2 godz. brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: st. asp. Łukasz Wiernicki, OSP PniewyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza