Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

12.11.2014 - Pniewy - wypadek drogowy.
W środę 12 listopada o godz. 19.54 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pniewy na ul. Turowskiej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach niezwłocznie do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Podrzewie, dwa zastępy OSP Pniewy oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Jeden pojazd znajdował się na pasie ruchu, natomiast drugi na chodniku.
Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów SP.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym, oświetleniu działań ratowniczych, odłączeniu akumulatora w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze oraz sorpcji plamy oleju.
Cztery osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach trwających 2 godz. brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP PniewyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza