Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.11.2014 - Wronki - wypadek drogowy.
We wtorek 18 listopada br. o godz. 11.40 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wronki na ul. Chrobrego.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach niezwłocznie do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Wronki oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa samochody (osobowy i ciężarowy), które zderzyły się ze sobą.
Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowały się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji plamy oleju.
W działaniach brały udział 3 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza