Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

28.11.2014 - Wypadek drogowy na trasie Pniewy - Międzychód.
W piątek 28 listopada br. o godz. 20.48 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Pniewy - Międzychód.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w
Szamotułach, dwa zastępy OSP Pniewy oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe, Policje i SK w Międzychodzie, które na miejsce zdarzenia zadysponowało jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Międzychodzie oraz dwa zastępy OSP Lubosz.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy, który znajdował się w przydrożnym rowie.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji plamy oleju.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala.
W działaniach brało udział 6 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Przyczyny wypadku drogowego ustala Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP PniewyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza