Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.03.2015 - Wypadek drogowy - Piaskowo.
We wtorek 3 marca br. o godz. 05.26 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał  zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Piaskowo na trasie Szamotuły - Poznań.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Kaźmierz oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki VW Golf, który uderzył w przydrożne drzewo. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się wewnątrz pojazdu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, pomocy w transporcie poszkodowanej do karetki ZRM, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz po skończonych czynnościach przez Policję dokonano sorpcji plamy oleju i płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza