Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.03.2015 - Kaźmierz - pożar piwnicy budynku mieszkalnego.
W środę 4 marca o godz. 04.14 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Kaźmierz.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Kaźmierz, jeden zastęp OSP Bytyń oraz powiadomił Pogotowie Energetyczne i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu SP ratownicy zastali pożar piwnicy budynku mieszkalnego.
Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu na palące się materiały w piwnicy, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną czy nie występują inne ogniska pożaru.
W działaniach brało udział 5 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pogotowie Energetyczne i Policja.

Tekst:  sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza