Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

13.03.2015 - Mokrz - pożar samochodu osobowego.
W piątek 13 marca o godz. 19.46 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Mokrz gm. Wronki.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palący się w całości samochód osobowy znajdujący się kilka metrów od budynku mieszkalnego.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się samochód oraz oświetleniu terenu działań gaśniczych.
W działaniach brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka

Foto: OSP WronkiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza