Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.03.2015 - Dobrojewo - wypadek drogowy.
W niedzielę 22 marca br. o godz. 16.38 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał  zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Dobrojewo gm. Ostroróg.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował jeden zastęp GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Ostroróg oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki Opel Astra znajdujący się w pozycji na dachu w przydrożnym rowie.
Poszkodowany opuścił pojazd przed przybyciem zastępów SP i znajdował się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe,  udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki Pogotowia Ratunkowego, pomocy  Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz po skończonych czynnościach przez Policję dokonano sorpcji plamy oleju i płynów eksploatacyjnych.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka

Foto: OSP OstrorógGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza