Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

23.03.2015 - Wypadek drogowy - Pęckowo.
W poniedziałek 23 marca 2015r. o godz. 13.21 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pęckowo gm. Obrzycko.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Mercedes Vito, Subaru Forester), które zderzyły się ze sobą i znajdowały się na poboczu drogi.
Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz po skończonych czynnościach przez Policję dokonano sorpcji plamy oleju i płynów eksploatacyjnych.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza