Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

02.04.2015 - Wronki - pożar budynku.
W czwartek 02 kwietnia o godz. 14.19 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego we Wronkach na ul. Lipowej.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, trzy zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne oraz Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palące się mieszkanie na parterze budynku wielorodzinnego, mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży i znajdowali się na zewnątrz.
Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do mieszkania w aparatach ODO w celu zlokalizowania pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się elementy w mieszkaniu, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjna pomieszczeń w celu wykluczenia innych ognisk pożaru.
Na miejsce zdarzenia przybył Burmistrz Miasta i Gminy Wronki pan Mirosław Wieczór oraz przedstawiciele Opieki Społecznej, którzy zapewnili lokal zastępczy pogorzelcom.
W działaniach brało udział 6 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka