Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

02.04.2015 - Wypadek drogowy w Szamotułach.
W czwartek 02 kwietnia br. o godz. 21.10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Szamotuły na ul. Nowowiejskiego.
Dyżurny SK w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwa samochody osobowe (Peugeot 307, Volvo S40), które zderzyły się ze sobą. Jeden pojazd uderzył w uliczną latarnię i znajdował sie na poboczu, natomiast drugi znajdował sie na jednym pasie ruchu.
Osoby poszkodowane opuściły pojazdy przed przybyciem Straży Pożarnej i znajdowały się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy Peugeot 307, oświetleniu terenu działań ratowniczych, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji plamy oleju i płynów eksploatacyjnych.
Jedną osobę poszkodowaną ZRM przetransportował do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych. brały udział 2 zastępy (7 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne i Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka