Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

09.04.2015 - Gaj Wieli - motocyklista uderzył w autobus.
W czwartek 09 kwietnia 2015r. o godz. 14.19 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach otrzymał zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym w miejscowości Gaj Wielki na trasie Poznań - Pniewy.
Dyżurny SK w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach,  jeden zastęp OSP Kaźmierz oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali autobus marki MAN, który zderzył się z motocyklem.
Poszkodowany motocyklista znajdował się pod opieką ZRM, natomiast kierujący autobusem oraz pasażerowie nie odnieśli obrażeń i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki Pogotowia Ratunkowego oraz po skończonych czynnościach przez Policję dokonano sorpcji plamy oleju i płynów eksploatacyjnych.
Jedną osobę poszkodowaną ZRM przetransportował do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: st.sekc. Roman GronowskiGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka