Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

11.04.2015 - Obrowo - pożar samochodu osobowego.
W sobotę 11 kwietnia o godz. 07.08 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Obrowo gm. Obrzycko.
Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastępy OSP Obrzycko oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali palącą się w całej objętości komorę silnika samochodu osobowego.  Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem zastępów SP i znajdował się w pobliżu.
Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palącą się komorę silnika, przemieszczeniu pojazdu na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W działaniach gaśniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka