Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

12.04.2015 - Podpniewki - potrącenie pieszych.
W niedzielę 12 kwietnia 2015r. o godz. 04.23 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Podpniewki na trasie Pniewy - Szamotuły.
Dyżurny SK w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach,  dwa zastępy OSP Pniewy oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali dwie osoby poszkodowane, które zostały potrącone przez nieustalony samochód oraz dwa samochody osobowe (Skoda Fabia, Audi 80), które zderzyły się ze sobą po kolizji z nieustalonym pojazdem. Jeden pojazd znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi pojazd znajdował sięna pasie ruchu. Osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką ZRM.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, pomocy w transporcie poszkodowanych osób do karetki Pogotowia Ratunkowego, oświetleniu terenu działań ratowniczych oraz po skończonych czynnościach przez Policję dokonano sorpcji plamy oleju i płynów eksploatacyjnych.
Dwie osoby poszkodowane ZRM przetransportował do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
Przyczyny nieszczęśliwego wypadku ustala Policja.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Tekst: sekc. Łukasz Kawka
Foto: OSP PniewyGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka