Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

17.04.2015 - Brodziszewo - dachowanie samochodu.
W piątek 17 kwietnia br. o godz. 23.21 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Brodziszewo na trasie Pniewy - Szamotuły.
Dyżurny SK w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował dwa zastępy GBARt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Otorowo oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów SP ratownicy zastali samochód osobowy marki Fiat Punto, który po dachowaniu znajdował się na środku drogi. Kierująca opuściła pojazd przed przybyciem zastępów SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, pomocy w transporcie poszkodowanej osoby do karetki Pogotowia Ratunkowego, oświetleniu terenu działań ratowniczych oraz po skończonych czynnościach przez Policję dokonano sorpcji plamy oleju i płynów eksploatacyjnych.
Jedną osobę poszkodowaną ZRM przetransportował do Szpitala Powiatowego w Szamotułach.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Tekst: sekc. Łukasz KawkaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka